Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Новотроїцька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04341904) був реорганізований і увійшов до складу Покровської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Із історії Новотроїцької Свято-Вознесенської церкви

На невеликій височині в центрі села Новотроїцьке розташована дерев’яна будівля Новотроїцької Свято-Вознесенської церкви, яка входить до складу Красноармійського благочинного округу. В „Довідниковій книзі Катеринославської Єпархії за 1913 рік” значиться, що „Вознесенская церковь Селидовской волости, села Новотроицкое – деревянная, устроена в 1893 году». Названа церква на честь великого і світлого свята Вознесіння Господнього. На протязі 47 років служив тут священиком Павло Петрович Сулима, який закінчив церковно-учительську школу.

Вже на початок 1913 року церкву відвідувало біля 2000 прихожан. Церква мала 33 десятини землі і мала дохід в 100 рублів. Церковний капітал складав 2218 рублів. Церква мала будинок для священнослужителів.

Церква була однопрестольною. Головною іконою була ікона Вознесіння Господнього.

За виключенням воєнних 1941-1945 років, тут завжди звучало слово Боже. В період окупації території німецькими військами в приміщенні церкви був розташований табір військовополонених.

До теперішнього часу церква збереглася в такому вигляді, якою і була збудована. На сьогодні – це єдина дерев’яна церква в Красноармійському районі.

Значний внесок у справу збереження духовності в нашому краї вніс ігумен Давид, який був настоятелем Свято-Вознесенської церкви з 1976 року по 1992 рік. Багатьом допоміг отець Давид молитвою, зціленням. До нього приїжджали за допомогою навіть з віддалених областей. Отець Давид піклувався про те, щоб приїжджі були нагодовані, мали де переночувати. В будиночку на території церкви кожен міг знайти притулок.

Свій земний шлях отець Давид закінчив на службі у храмі. В останньому зверненні до прихожан він сказав: „Моліться, все розповідайте мені, я вас почую і допоможу”. Похований батюшка на його прохання у затишному дворі церкви. На його могилу за допомогою, порадою, благословенням приходить багато людей. І кожен із них вірить в те, що отець Давид і після своєї смерті, як і заповідав, почує і допоможе.

Продовжувачами справ отця Давида по відродженню духовності та по збереженню церкви стали протоієрей Петро Гуцул та ієрей Дмитро Зінчук. На теперішній час в храмі служить Симчук Олексій Олексійович, під його керівництвом на території храму збудовано дзвіницю.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *